محتوای آموزشی یکی از بنیان‌های اساسی سیستم های آموزشی نوین و یکی از دستاوردهای مهم فناوری الکترونیک می‌باشد. محتوای آموزشی که با متن‌ها و تصاویر ساده بر روی لوح‌های فشرده آغاز گشت، امروز به مرحله مهمی از حیات و تکامل خود رسیده است.

محتوای الکترونیکی ابزار موثری در آموزش سازمانی است که در آن مجموعه‌ای از عکس‌ها، متن‌ها و انیمیشن‌های صوتی و تصویری که به کمک تکنولوژی رایانه‌ای پدید آمده تا یک مبحث درسی را آموزش دهد.

واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه واحد الکترونیکی کشور و یکی از واحدهای دانشگاه آزاد با هدف توسعه آموزش مجازی و استفاده از فناوری‌های نوین ارتباطی در حوزه آموزش عالی آغاز بکار کرده است و در حال حاضر بیش از ۲۰۰۰۰ دانشجو در بیش از ۳۰۰ رشته تحصیلی را دارا می باشد. مرکز آموزش دوره های کوتاه مدت واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی با در اختیار داشتن تیم‌های متخصص در زمینه طراحی آموزشی و مالتی مدیا، محتوای دوره‌های ساختار یافته الکترونیکی را جهت ارایه به سازمان‌ها و نهادهای مختلف آموزشی و کسب و کار تولید می‌کند. در صورت تمایل به همکاری و آشنایی بیشتر با توانایی های فنی و اجرایی این مرکز با شماره تماس ۴۲۸۶۳۳۷۷-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.